17.04.2014
16:00|TÉNIS
Bruno Sant'anna vs Maximo Gonzalez
16:30|FUTEBOL
Trakai FK v Kruoja Pakruojis
16:30|HÓQUEI
Waterloo Ducks vs Beeston
17:00|BADMINTON
Emil Holst / Rasmus Fladberg vs Robin Tabeling / Russell Muns
17:00|FUTEBOL
Esbjerg v Randers FC
17:00|TÉNIS
James McGee vs Daniel Kosakowski
17:00|TÉNIS
Jarmere Jenkins / Mac Styslinger vs Marin Draganja / Henri Kontinen
17:00|TÉNIS
Louk Sorensen vs Dennis Novak
17:00|BASQUETEBOL
Nevezis vs BC Siauliai
17:00|TÉNIS
Pedro Cachin vs Eduardo Schwank
17:30|HÓQUEI NO GELO
Finlândia vs Alemanha
17:30|FUTEBOL
Rostov v Luch-Energiya Vladivostok
17:30|TÉNIS
Rui Machado vs Joao Souza
17:40|BADMINTON
Nikolaj Overgaard / Maiken Fruergaard vs Emily Westwood / Peter Briggs
17:40|BADMINTON
Stacey Guerin / Vanmael Heriau vs Floris Oleffe / Steffi Annys
18:00|FUTEBOL
Crotone v Varese
18:00|FUTEBOL
Partizan Belgrado v FK Jagodina
18:20|BADMINTON
Jerry Natenstedt vs Tobias Wadenka
18:30|FUTEBOL
Cottbus v St Pauli
18:30|FUTEBOL
Erzgebirge Aue v Dynamo Dresden
18:30|TÉNIS
Farrukh Dustov vs Peter Polansky
18:30|TÉNIS
Philipp Aleksanyan / Michal Mertinak vs Ken Skupski / Neal Skupski
18:30|FUTEBOL
Sandhausen v Fortuna Dusseldorf
18:45|FUTEBOL
Energetyk Row Rybnik v GKS Katowice
19:00|TÉNIS
Ariel Behar / Horacio Zeballos vs Marcelo Demoliner / Gastao Elias
19:00|TÉNIS
Denis Kudla vs Hans Podlipnik-Castillo
19:00|TÉNIS
Diego Sebastian Schwartzman vs Axel Michon
19:00|FUTEBOL
Elfsborg v Helsingborg
19:00|TÉNIS
Emilio Gomez vs Wayne Odesnik
19:00|FUTEBOL
Falkenbergs FF v Kalmar FF
19:00|FUTEBOL
FC Vestsjaelland v FC Copenhaga
19:00|FUTEBOL
Gefle IF v Brommapojkarna
19:00|SQUASH
Gregory Gaultier vs Mohamed El Shorbagy
19:00|FUTEBOL
IFK Gotemburgo v Atvidabergs FF
19:00|HÓQUEI
Oranje Zwart vs Surbiton
19:00|BASQUETEBOL
Real Madrid vs Olympiacos
19:15|FUTEBOL
Landskrona BoIS v Syrianska FC
19:30|FUTEBOL
Antalyaspor v Eskisehirspor
19:30|FUTEBOL
Deportivo Quito v Mushuc Runa
19:45|FUTEBOL
Lugano v Wohlen FC
19:45|FUTEBOL
St Gallen v Lausanne Sports
19:45|FUTEBOL
Young Boys v FC Sion
20:00|FUTEBOL
All Boys v Arsenal de Sarandí
20:00|SQUASH
Amr Shabana vs Ramy Ashour
20:00|TÉNIS
James Ward vs Antonio Veic
20:00|TÉNIS
Ruben Ramirez Hidalgo / Franko Skugor vs Sekou Bangoura / Vahid Mirzadeh
20:15|DARDOS
Gary Anderson vs Adrian Lewis
20:30|FUTEBOL
Eintracht Frankfurt v Hannover 96
20:30|TÉNIS
Jose Hernandez / Eduardo Schwank vs Alejandro Fabbri / Tomas Lipovsek Puches
20:30|FUTEBOL
Lanciano v Empoli
20:30|FUTEBOL
Palermo v Reggina
20:30|FUTEBOL
Standard Liège v Lokeren
21:00|BASQUETEBOL
Barcelona vs Galatasaray
21:00|TÉNIS
Chase Buchanan / Nicolas Meister vs Cesar Ramirez / Miguel Angel Reyes-Varela
21:00|DARDOS
Michael van Gerwen vs Phil Taylor
21:00|TÉNIS
Ricardo Hocevar / Rui Machado vs Maximo Gonzalez / Andres Molteni
21:40|DARDOS
Peter Wright vs Dave Chisnall
22:10|FUTEBOL
Belgrano v Godoy Cruz
22:20|DARDOS
Robert Thornton vs Raymond van Barneveld
22:30|TÉNIS
Adrian M-Maceiras vs Nicolas Barrientos
22:30|TÉNIS
Marcelo Arevalo vs Nils Langer
23:00|TÉNIS
Martin Alund / Guillermo Alcaide vs Andre Sa / Joao Souza
23:00|DARDOS
Michael van Gerwen vs Adrian Lewis
18.04.2014
00:30|TÉNIS
Agustin Velotti vs Paolo Lorenzi
00:30|TÉNIS
Alex Bogomolov vs Filip Krajinovic
00:30|TÉNIS
Roberto Maytin / Fernando Romboli vs Guido Pella / Diego Sebastian Schwar'man
01:00|FUTEBOL
Santiago Wanderers v Cobresol FBC
01:05|HÓQUEI NO GELO
PHI Flyers @ NY Rangers
01:10|FUTEBOL
Racing Club v Gimnasia La Plata
02:00|TÉNIS
Alessio Di Mauro vs Victor Estrella Burgos
02:00|TÉNIS
Marcelo Arevalo / Nicolas Barrientos vs Evan King / Dimitar Kutrovsky
02:00|BASQUETEBOL
Quimsa vs Atenas
02:05|HÓQUEI NO GELO
CHI Blackhawks @ STL Blues
02:10|FUTEBOL
The Strongest v Defensor Sporting
02:30|FUTEBOL
Emelec v LDU Loja
02:30|BADMINTON
Open BWF
03:00|BADMINTON
Kana Ito vs Chi Ya Cheng
03:30|BADMINTON
Sayaka Hirota / Yuki Fukushima vs Renuga Veeran / He Tian Tang
03:35|HÓQUEI NO GELO
MIN Wild @ COL Avalanche
04:00|BADMINTON
Jen Hao Hsu vs Arvind Bhat
04:30|BADMINTON
Chi Ya Cheng / Szu Yu Chen vs Mami Naito / Shizuka Matsuo
04:35|HÓQUEI NO GELO
LA Kings @ SJ Sharks
05:00|BADMINTON
Yuki Kaneko / Takuto Inoue vs Selvanus Geh / Kevin Sanjaya Sukamuljo
05:30|BADMINTON
Hardianto Hardianto / Agripinna Prima Rahmanto Putra vs Hung Ling Chen / Chia Pin Lu
05:45|RUGBY LEAGUE
South Sydney Rabbitohs U20s v Canterbury Bulldogs Sub20
06:00|BADMINTON
Po Jui Huang / Pei Ling Shuai vs Edi Subaktiar / Melati Daeva Oktaviani
08:00|TÉNIS
WTA Kuala Lumpur
08:05|RUGBY LEAGUE
South Sydney Rabbitohs v Canterbury Bulldogs
09:00|BADMINTON
BEC International
10:30|TÉNIS
ATP - Monte Carlo
11:30|FUTEBOL
Melbourne Victory v Sydney FC
11:45|RUGBY LEAGUE
Manly Sea Eagles v North Queensland Cowboys
11:45|RUGBY LEAGUE
Newcastle Knights v Brisbane Broncos
12:30|BADMINTON
Li Junhui / Dongping Huang vs Aik Quan Tan / Yin Loo Lim
12:30|BADMINTON
Yilv Wang / Xia Huan vs Praveen Jordan / Debby Susanto
13:00|BADMINTON
Juan Gu vs Hui Xirui
13:20|BADMINTON
Hsiao Huan Chen vs Shen Yaying
13:30|FUTEBOL
Henan Jianye v Guizhou Renhe
13:30|BADMINTON
Zi Liang Derek Wong vs Dan Lin
14:00|BADMINTON
Jiayuan Chen vs Xue Yao
14:10|BADMINTON
Ka Long Ng vs Nan Wei
14:13|BADMINTON
Yilv Wang / Beiwen Zhang vs Wannawat Ampunsuwan / Patiphat Chalardchaleam
15:00|FUTEBOL
Amkar Perm v Ural
15:00|BADMINTON
Ayane Kurihara / Naru Shinoya vs Xia Huan / Qianxin Zhong
15:00|HÓQUEI NO GELO
Metallurg Magnitogorsk vs Lev Praga
15:00|BADMINTON
Xiao Jia Chen vs Xin Liu
15:50|BADMINTON
An Khang Tai / Mun Choon Woon vs Danny Bawa Chrisnanta / Chayut Triyachart
16:40|BADMINTON
Hsiao Huan Chen / Chia Wen Lai vs Shinta Mulia Sari / Lei Yao
17:00|FUTEBOL
Brondby v Sonderjyske
17:30|HÓQUEI NO GELO
Finlândia vs Alemanha
18:15|FUTEBOL
Blackpool v Burnley
18:15|BASQUETEBOL
CSKA Moscovo vs Panathinaikos
19:00|FUTEBOL
AGF Aarhus v Midtjylland
20:00|FUTEBOL
Arles v Laval
20:00|FUTEBOL
Clermont Foot v Angers
20:00|SQUASH
El Gouna International 2014
20:00|FUTEBOL
Le Havre v Tours
20:00|FUTEBOL
Metz v Bastia CA
20:00|FUTEBOL
Nancy v Dijon
20:00|FUTEBOL
Nimes v Istres
20:00|FUTEBOL
Niort v Brest
20:00|FUTEBOL
Troyes v Creteil
20:00|FUTEBOL
Willem II v FC Emmen
20:15|FUTEBOL
Inti Gas v Real Garcilaso
20:15|FUTEBOL
Vysocina Jihlava v Bohemians 1905
20:30|FUTEBOL
Atlético Madrid v Elche
20:30|VOLEIBOL
Conegliano - Feminino vs Busto Arsizio - Feminino
20:30|FUTEBOL
Doncaster v Derby
20:30|FUTEBOL
St Etienne v Rennes
20:45|FUTEBOL
Inverness CT v Aberdeen
20:45|BASQUETEBOL
Milano vs Maccabi Tel Aviv
23:00|FUTEBOL
Los Caimanes FC v Cesar Vallejo
19.04.2014
01:05|HÓQUEI NO GELO
MON Canadiens @ TB Lightning
01:35|HÓQUEI NO GELO
DET Red Wings @ BOS Bruins
02:30|FUTEBOL
Monarcas Morelia v Cruz Azul
02:30|BADMINTON
Open BWF
03:45|TÉNIS
Austrália vs Alemanha
04:05|HÓQUEI NO GELO
DAL Stars @ ANA Ducks
04:30|FUTEBOL
Santos Laguna v Chiapas
05:10|RUGBY LEAGUE
St George/Illawara Dragons U20s v Sydney Roosters Sub20
06:18|
Melbourne Vixens vs Adelaide Thunderbirds
07:00|FUTEBOL
Ulsan Hyundai v Suwon Bluewings
08:00|FUTEBOL
Kashima Antlers v Vissel Kobe
08:30|FUTEBOL
Central Coast Mariners v Adelaide United
09:00|TÉNIS
ATP - Monte Carlo
09:00|FUTEBOL
FC Tóquio v Cerezo Osaka
09:00|FUTEBOL
Jeonnam Dragons v Jeonbuk Hyundai Motors
09:00|TÉNIS
WTA Kuala Lumpur
09:35|RUGBY LEAGUE
St George/Illawarra Dragons v Nova Zelândia Warriors
10:00|FUTEBOL
Urawa Red Diamonds v Kawasaki Frontale
10:45|TÉNIS
Espanha vs Polónia
10:45|TÉNIS
Roménia vs Sérvia
11:00|SNOOKER
Campeonato Mundial
11:00|BASQUETEBOL
Hamamatsu Phoenix vs Bambitious Nara
11:00|FUTSAL
MFK Dina vs Tyumen
11:00|BASQUETEBOL
Osaka Evessa vs Fukuoka Rizing
11:00|BASQUETEBOL
Saitama Broncos vs Aomori Watts
11:00|BASQUETEBOL
Tokyo Cinqreves vs Yokohama B-Corsairs
11:00|FUTEBOL
Tomsk v Krylia Sovetov
11:35|RUGBY LEAGUE
Cronulla Sharks v Sydney Roosters
12:00|BADMINTON
BEC International
12:00|FUTSAL
MFK Gazprom Yugra vs Sibiryak Novosibirsk
12:00|FUTEBOL
Ventforet Kofu v Nagoya Grampus
12:45|TÉNIS
República Checa vs Itália
12:45|TÉNIS
Rússia vs Argentina
13:00|FUTEBOL
1860 Munich v Arminia Bielefeld
13:00|FUTEBOL
Goverla Zakarpatia v Illichivec Mariupol
13:00|FUTEBOL
Karlsruhe v Union Berlin
13:00|VOLEIBOL
Kuzbass vs Dinamo Krasnodar
13:15|FUTEBOL
Leicester v QPR
13:30|FUTEBOL
Churchill Brothers SC v United SC
13:30|FUTEBOL
Guangzhou Evergrande v Shanghai Shenhua
13:30|FUTEBOL
Lokomotiv Moscow v Terek Grozny
13:45|FUTEBOL
Motherwell v Celtic
13:45|TÉNIS
Suécia vs Tailândia
14:00|FUTEBOL
Caen v Auxerre
15:00|FUTEBOL
AC Milan v Livorno
15:00|FUTEBOL
Atalanta v Verona
15:00|FUTEBOL
Catania v Sampdoria
15:00|FUTEBOL
Chievo v Sassuolo
15:00|BASQUETEBOL
Fenerbahce vs Trabzonspor
15:00|FUTEBOL
Génova v Cagliari
15:00|FUTEBOL
Lahti v HJK Helsínquia
15:00|FUTEBOL
Lazio v Torino
15:00|FUTEBOL
Parma v Inter Milan
15:00|FUTEBOL
Udinese v Nápoles
15:30|FUTEBOL
Augsburg v Hertha Berlim
15:30|FUTEBOL
Borussia Dortmund v Mainz
15:30|FUTEBOL
Eintracht Braunschweig v Bayern Munique
15:30|FUTEBOL
Pune FC v East Bengal Club
15:30|FUTEBOL
SC Freiburg v Borussia M'gladbach
15:30|FUTEBOL
Werder Bremen v TSG Hoffenheim
16:00|FUTEBOL
Anzhi Makhachkala v FC Zenit São Petersburgo
16:00|VOLEIBOL
Fakel Novyi Urengoy vs Lokomotiv Novosibirsk
16:00|VOLEIBOL
Gazprom Yugra vs Gubernija Nizhny Novgorod
16:00|VOLEIBOL
Kuzbass vs Dynamo Krasnodar
16:00|FUTEBOL
Nottm Forest v Birmingham
16:00|FUTEBOL
Osasuna v Valência
16:00|BASQUETEBOL
Pieno Zvaigzdes vs Neptunas
16:00|FUTEBOL
SC Znojmo v Banik Ostrava
16:00|FUTEBOL
Shakhtar Donetsk v Metalurg Donetsk
16:00|FUTEBOL
Slovan Liberec v Slovacko
16:00|FUTEBOL
Watford v Ipswich 
16:30|BASQUETEBOL
Brindisi vs Avellino
16:30|FUTEBOL
FK Áustria Viena v Wolfsberger AC
16:30|FUTEBOL
Krka Novo Mesto v FC Koper
16:30|FUTEBOL
NK Domzale v NK Celje
16:30|ANDEBOL
PSG Handball vs Veszprém
17:30|FUTEBOL
CSD Rangers v Audax Italiano
17:45|TÉNIS
Brasil vs Suíça
18:00|FUTEBOL
Atlético de Lugones v Ponferradina
18:00|FUTEBOL
Hércules v Córdoba
18:00|FUTEBOL
Levante v Getafe
18:00|TÉNIS DE MESA
RhönSprudel Fulda Maberzell vs 1.FC Saarbrücken
18:15|BASQUETEBOL
Dinamo Sassari vs Roma
18:15|FUTEBOL
Real Madrid Castilla v Eibar
18:30|FUTEBOL
Hamburgo v Wolfsburg
18:30|ANDEBOL
HC Metalurg vs THW Kiel
18:30|FUTEBOL
Maccabi Haifa v Hapoel Beer Sheva
18:30|ANDEBOL
Puerto Sagunto vs BM La Rioja
19:00|FUTEBOL
Barcelona B v Girona
19:00|FUTEBOL
Breidablik/SK Sturm Graz v Shakhter/SV Ried
19:00|FUTEBOL
Deportivo Cuenca v Barcelona SC
19:00|FUTEBOL
FC Trenkwalder Admira v FC Salzburgo
19:00|FUTEBOL
NK Zadar v RNK Split
19:00|FUTEBOL
Universidad Católica v LDU Quito
19:30|FUTEBOL
Zavrc v NK Maribor
20:00|FUTEBOL
Mirandés v Las Palmas
20:00|FUTEBOL
ND Gorica v NK Triglav Kranj
20:00|FUTEBOL
Real Sociedad v Espanhol
20:00|FUTEBOL
Universidad de Concepción v Universidad de Chile
20:00|FUTEBOL
Unión Comercio v Sporting Cristal
20:05|FUTEBOL
NK Rudar Velenje v Olimpija Ljubljana
20:15|FUTEBOL
Mlada Boleslav v Jablonec
20:30|VOLEIBOL
Piacenza - Feminino vs Novara - Feminino
20:45|TÉNIS
Canada vs Slovakia
21:00|FUTEBOL
Fiorentina v Roma
21:00|FUTEBOL
PSG v Lyon
21:05|HÓQUEI NO GELO
CHI Blackhawks @ STL Blues
22:10|FUTEBOL
Quilmes v Club Olimpo
22:10|FUTEBOL
Rosario Central v Estudiantes
22:15|TÉNIS
EUA vs França
22:30|FUTEBOL
Unión Española v O'Higgins
23:00|FUTEBOL
Independiente v El Nacional
23:30|FUTEBOL
Fluminense v Figueirense
20.04.2014
00:00|FUTEBOL
Club América v Querétaro
01:00|FUTEBOL
Unión La Calera v Huachipato
01:00|FUTEBOL
Vancouver Whitecaps v LA Galaxy
01:05|HÓQUEI NO GELO
CLB Blue Jackets @ PIT Penguins
01:30|FUTEBOL
San Lorenzo v Newell's
02:00|FUTEBOL
Monterrey v Veracruz
02:00|FUTEBOL
Pachuca v Puebla
02:15|FUTEBOL
Bolivar v The Strongest
03:30|FUTEBOL
Real Salt Lake v Portland Timbers
03:35|HÓQUEI NO GELO
MIN Wild @ COL Avalanche
04:00|FUTEBOL
Atlante v Tijuana
04:00|FUTEBOL
Atlas v Toluca
04:18|
Queensland Firebirds vs NSW Swifts
04:40|TÉNIS
Austrália vs Alemanha
06:00|FUTEBOL
FC Gifu v Tochigi SC
06:30|BASQUETEBOL
Hamamatsu Phoenix vs Bambitious Nara
07:00|FUTEBOL
Gyeongnam FC v Sangju Sangmu
07:00|BASQUETEBOL
Osaka Evessa vs Fukuoka Rizing
07:00|BASQUETEBOL
Saitama Broncos vs Aomori Watts
07:00|BASQUETEBOL
Tokyo Cinqreves vs Yokohama B-Corsairs
07:05|RUGBY LEAGUE
Canberra Raiders v Melbourne Storm
07:30|FUTEBOL
Liaoning Hongyun v Tianjin Teda
08:30|FUTEBOL
Changchun Yatai v Guangzhou R&F
09:00|BASQUETEBOL
Alaska Aces vs San Mig Coffee Mixers
09:00|FUTEBOL
Shonan Bellmare v Oita
09:20|
Waikato/BOP Magic vs Northern Mystics
09:30|FUTEBOL
Dalian Aerbin FC v Shanghai East Asia
10:00|TÉNIS
WTA Kuala Lumpur
10:55|TÉNIS
Espanha vs Polónia
10:55|TÉNIS
Roménia vs Sérvia
11:00|SNOOKER
Campeonato Mundial
11:00|FUTEBOL
Mito Hollyhock v Tóquio Verdy
11:15|BASQUETEBOL
Rain Or Shine vs Ginebra Kings
11:30|FUTEBOL
Rubin Kazan v Spartak Moscovo
11:30|FUTEBOL
Shanghai Shenxin v Jiangsu Sainty FC
11:55|TÉNIS
República Checa vs Itália
11:55|TÉNIS
Rússia vs Argentina
11:55|TÉNIS
Suécia vs Tailândia
12:00|FUTEBOL
Almería v Celta de Vigo
12:00|BADMINTON
BEC International
12:00|FUTEBOL
Maiorca v Deportivo La Coruña
12:00|VOLEIBOL
Tyumen Tyumen vs OMSK
13:00|TÉNIS DE MESA
BoRússia Dusseldorf vs TTC Frickenhausen
13:00|HÓQUEI NO GELO
Metallurg Magnitogorsk vs Lev Praga
13:00|FUTEBOL
Tavriya Simferopol v Karpaty Lviv
13:30|FUTEBOL
Hangzhou Lucheng v Harbin Yiteng
13:30|FUTEBOL
Kaiserslautern v FSV Frankfurt
13:30|FUTEBOL
Paderborn v Greuther Furth
13:30|FUTEBOL
VfR Aalen v FC Ingolstadt
14:00|FUTEBOL
Dinamo de Moscovo v Krasnodar
15:00|TÉNIS
ATP - Monte Carlo
15:00|FUTEBOL
Halmstad v Helsingborg
15:00|BASQUETEBOL
Tofas vs Anadolu Efes
15:30|FUTEBOL
Nurnberg v Bayer Leverkusen
16:00|FUTEBOL
Metalurg Zaporizhya v FC Metalist Kharkiv
16:30|FUTEBOL
Kuban Krasnodar v CSKA Moscovo
16:30|FUTEBOL
SV Grodig v Rapid Vienna
17:00|FUTEBOL
AaB v Randers FC
17:00|FUTEBOL
Bastia v AC Ajaccio
17:00|FUTEBOL
Bordeaux v Guingamp
17:00|FUTEBOL
FK Teplice v FC Brno
17:00|VOLEIBOL
Gazprom Yugra vs Gubernija Nizhny Novgorod
17:00|FUTEBOL
Lorient v Montpellier
17:00|FUTEBOL
Mónaco v Nice
17:00|FUTEBOL
Rayo Vallecano v Real Bétis
17:00|FUTEBOL
Recreativo de Huelva v CD Alaves
17:00|FUTEBOL
Reims v Sochaux
17:00|FUTEBOL
Sporting Gijón v Real Murcia
17:00|FUTEBOL
Union San Felipe v San Luis
17:30|FUTEBOL
AIK v IFK Norrkoping
17:30|FUTEBOL
VfB Estugarda v Schalke
17:55|TÉNIS
Brasil vs Suíça
18:00|FUTEBOL
PEC Zwolle v Ajax
18:00|FUTEBOL
Tenerife v Numancia
18:05|HÓQUEI NO GELO
PHI Flyers @ NY Rangers
18:15|FUTEBOL
Saragoça v Jaen
18:30|FUTEBOL
Chernomorets Odessa v Dnipro Dnipropetrovsk
19:00|BASQUETEBOL
Galatasaray vs Barcelona
19:00|FUTEBOL
Hajduk Split v NK Lokomotiva Zagreb
19:00|FUTEBOL
Sevilha v Granada
19:15|ANDEBOL
Rhein Neckar Löwen vs FC Barcelona
19:55|TÉNIS
EUA vs França
20:00|FUTEBOL
Olmedo v Manta FC
20:15|BASQUETEBOL
Alba Berlin vs Artland Dragons
20:30|FUTEBOL
Colo-Colo v Universidad Católica
21:00|FUTEBOL
Alcorcón v Sabadell
21:00|FUTEBOL
Barcelona v Athletic Bilbao
21:00|FUTEBOL
Colón v Belgrano
21:00|FUTEBOL
Colón v Belgrano
21:00|FUTEBOL
Marselha v Lille
21:00|FUTEBOL
Sport Boys v Blooming
21:00|FUTEBOL
São Paulo v Botafogo
21:05|HÓQUEI NO GELO
DET Red Wings @ BOS Bruins
22:00|FUTEBOL
Argentinos Juniors v Racing Club
22:00|FUTEBOL
Arsenal de Sarandí v Lanús
23:15|FUTEBOL
River Plate v Vélez Sarsfield
23:30|FUTEBOL
Everton v Ñublense
23:30|FUTEBOL
Flamengo v Goiás
21.04.2014
01:00|FUTEBOL
Oriente Petrolero v Wilstermann
01:05|HÓQUEI NO GELO
TB Lightning @ MON Canadiens
02:30|FUTEBOL
Tigre v Boca Juniors
04:05|HÓQUEI NO GELO
LA Kings @ SJ Sharks
08:05|RUGBY LEAGUE
Parramatta Eels v Wests Tigers
08:30|TÉNIS DE MESA
Challenger - Ochsenhausen
09:40|
Mainland Tactix vs Southern Steel
11:00|SNOOKER
Campeonato Mundial
11:00|RUGBY LEAGUE
Penrith Panthers v Gold Coast Titans
11:30|TÉNIS
ATP Barcelona
13:00|FUTEBOL
Silkeborg IF v Marienlyst
13:00|TÉNIS
WTA - Marraquexe
13:15|FUTEBOL
Leyton Orient v Wolverhampton
14:30|FUTEBOL
Club Brugge v Standard Liège
14:30|FUTEBOL
Dempo SC v Bengaluru
15:00|FUTEBOL
Atvidabergs FF v Gefle IF
15:00|FUTEBOL
Falkenbergs FF v Elfsborg
15:00|FUTEBOL
Midtjylland v Viborg
16:00|FUTEBOL
Birmingham v Blackburn
16:00|FUTEBOL
Burnley v Wigan
16:00|FUTEBOL
QPR v Watford
16:45|ANDEBOL
Frish Auf Göppingen vs TuS N-Lübbecke
17:00|FUTEBOL
AGF Aarhus v Brondby
17:00|FUTEBOL
Volga Nizhny Novgorod v Rostov
17:30|FUTEBOL
Brommapojkarna v Orebro SK
17:30|FUTEBOL
Malmo FF v Djurgarden
17:30|VOLEIBOL
Piacenza vs Perugia
18:00|FUTEBOL
Genk v Anderlecht
18:15|FUTEBOL
Leeds v Nottm Forest
18:30|FUTEBOL
SV Mattersburg v SV Kapfenberg
19:00|FUTEBOL
FC Copenhaga v Esbjerg
19:00|FUTEBOL
Hapoel Haifa v Beitar Jerusalem
19:00|BASQUETEBOL
Olympiacos vs Real Madrid
19:00|ANDEBOL
SG Flensburg-Handewitt vs HC Vardar PRO
20:15|FUTEBOL
Colónia v Bochum
20:15|BASQUETEBOL
Maccabi Tel Aviv vs Milano
20:30|VOLEIBOL
Busto Arsizio - Feminino vs Conegliano - Feminino
20:30|FUTEBOL
Chateauroux v Lens
20:45|BASQUETEBOL
Panathinaikos vs CSKA Moscovo
21:00|FUTEBOL
Godoy Cruz v Atlético de Rafaela
22:00|FUTEBOL
Málaga v Villarreal
23:00|FUTEBOL
Gimnasia La Plata v All Boys
22.04.2014
01:00|FUTEBOL
Cerro Porteño v Deportivo Capiatá
01:00|FUTEBOL
Fenix v Peñarol
03:00|VOLEI DE PRAIA
FIVB Open
08:30|TÉNIS DE MESA
Challenger - Ochsenhausen
11:00|SNOOKER
Campeonato Mundial
11:30|TÉNIS
ATP Barcelona
13:00|TÉNIS
WTA - Marraquexe
16:00|FUTEBOL
FK Napredak v Partizan Belgrado
16:30|FUTEBOL
Vojvodina v OFK Belgrado
17:00|VOLEIBOL
Dinamo Kazan vs Fakel Novyi Urengoy
17:30|FUTEBOL
HJK Helsínquia v FC Honka
18:00|FUTEBOL
Estrela Vermelha de Belgrado v Radnicki Nis
18:30|FUTEBOL
Austria Lustenau v FC Liefering
18:30|FUTEBOL
First Vienna FC 1894 v SCR Altach
18:30|FUTEBOL
Hartberg v SV Horn
18:30|FUTEBOL
St Polten v Parndorf
19:00|HÓQUEI NO GELO
Lev Praga vs Metallurg Magnitogorsk
20:30|VOLEIBOL
Novara - Feminino vs Piacenza - Feminino
20:45|BASQUETEBOL
Galatasaray vs Regal FC Barcelona
23.04.2014
02:00|VOLEI DE PRAIA
FIVB Open
02:15|FUTEBOL
Bolivar v Club León
08:00|BADMINTON
BEC International
08:30|TÉNIS DE MESA
Challenger - Ochsenhausen
11:00|SNOOKER
Campeonato Mundial
13:30|TÉNIS
ATP - Barcelona
14:00|VOLEIBOL
OMSK vs Tyumen Tyumen
14:00|TÉNIS
WTA - Marraquexe
16:00|FUTEBOL
Sevastopol v Metalurg Zaporizhya
16:00|FUTEBOL
Zorya v Karpaty Lviv
16:30|FUTEBOL
NK Triglav Kranj v NK Domzale
16:30|VOLEIBOL
Olympiakos vs Foinikas Syrou
17:00|VOLEIBOL
Dinamo de Moscovo vs Zarechye Odintsovo
17:00|VOLEIBOL
Dinamo Kazan vs Fakel Novyi Urengoy
17:30|BASQUETEBOL
Lietkabelis vs Juventus Utena
17:30|FUTEBOL
ND Gorica v Krka Novo Mesto
17:30|FUTEBOL
NK Celje v Zavrc
17:30|FUTEBOL
NK Maribor v NK Rudar Velenje
17:30|FUTEBOL
Olimpija Ljubljana v FC Koper
17:30|FUTEBOL
RoPS v FC Inter
18:00|FUTEBOL
Shakhtar Donetsk v Tavriya Simferopol
18:00|SQUASH
Torneio PSA
18:30|BASQUETEBOL
Panathinaikos vs CSKA Moscovo
18:30|FUTEBOL
PSG v Evian Thonon Gaillard
18:30|FUTEBOL
Toulouse v Lyon
20:05|BASQUETEBOL
Maccabi Tel Aviv vs Milano
20:45|BASQUETEBOL
Olympiacos vs Real Madrid